Weekend pod znakiem badmintona

8399696_img-4819W miniony weekend odbywał się II Zakopiański Charytatywny Maraton Badmintona. W nowej hali sportowej przy Gimnazjum Nr 1 rozgrywano turnieje badmintona, w których brali udział samorządowcy m.in. Burmistrz Miasta Zakopane Leszek Dorula i Wiceburmistrz Wiktor Łukaszczyk, Przewodniczący Rady Grzegorz Jóźkiewicz i Przewodniczący Komisji Oświaty Marek Donatowicz, a także dziennikarze, lekarze, nauczyciele, przedstawiciele służb mundurowych, sportowcy m.in. Asystent Burmistrza ds. Osób Niepełnosprawnych, członek kadry narodowej w parabadmintonie Jakub Sikorski, harcerze oraz dzieci, młodzież i mieszkańcy Zakopanego

II Zakopiański Charytatywny Maraton Badmintona zorganizowany został przez UKS „Orły” na czele z zakopiańskimi Radymi Zbigniewem Szczerbą i Krzysztofem Wiśniowskim, którym podczas oficjalnego otwarcia imprezy, Burmistrz Leszek Dorula podziękował za zaangażowanie i znaczący wkład w sportową działalność w naszym mieście oraz jeszcze raz pogratulował ustanowienia zeszłorocznego rekordu gry przez 24 godziny i 30 minut.

Celem imprezy było ustanowienie dwóch rekordów certyfikowanych przez Polski Związek Badmintona: Rekordu Polski w najszybciej uderzonej lotce badmintonowej oraz Rekordu Polski w grupowym najdłuższym uderzeniu lotki badmintonowej. Maraton Badmintona miał też na celu popularyzację aktywnego stylu życia poprzez grę w badmintona i promocję tej dyscypliny nie tylko jako formy aktywności ale również doskonały sposób na wspólne spędzanie czasu całymi rodzinami.

Wydarzeniu towarzyszyły aukcje charytatywne przekazanych przedmiotów oraz prowadzona była zbiórka pieniędzy. W wydarzenie włączyli się znani sportowcy – ofiarując swoje pamiątki, wylicytować można było m.in. plastron Kamila Stocha, tyczkę Anny Rogowskiej, koszulkę reprezentacji Polski w piłce nożnej, a także narty Prezydenta RP Andrzeja Dudy. Zebrane fundusze zostaną przeznaczone na działalność Fundacji HANDICAP Zakopane, wspierającej rozwój osób z niepełnosprawnością przez sport.

Dwudniowy maraton poprzedził piątkowy otwarty trening badmintona, prowadzony przez zawodników reprezentacji Polski. Natomiast sobotnie rozgrywki rozpoczęły się od halowego turnieju piłki nożnej w którym zmierzyły się drużyny UKS „Orły” i Fundacji HANDICAP Zakopane, na czele której stanął Burmistrz Miasta Zakopane Leszek Dorula. Turniej po zaciętej walce zakończył się zasłużonym remisem.

Certyfikaty Rekordów Polski za najszybciej uderzoną lotkę otrzymali:

Nela Mioduszewska kategoria dziewczęta U11 – 90 km/h

Mateusz Janicki kategoria chłopcy U11 – 120 km/h

Zosia Krawczyk kategoria dziewczęta U13 – 139,35 km/h

Julian Kasprzyk kategoria chłopcy U13 – 180 km/h

Klaudia Wiśniowska kategoria dziewczęta U15 – 149 km/h

Adrian Wiśniowski kategoria chłopcy U15 – 187,80 km/h

Jan Elantkowski kategoria chłopcy U17 – 108 km/h

Mariola Wojtanowicz kategoria kobiety U35 – 187,80 km/h

Mateusz Dubowski kategoria mężczyźni U35 – 332,30 km/h

Małgorzata Tlałka-Długosz kategoria kobiety 45+ – 135 km/h

Partnerem Sportowym Maratonu była firma YONEX – lider sprzętu badmintonowego

Patronat Honorowy:

Burmistrz Miasta Zakopane Leszek Dorula

Prezydent Miasta Sopot Jacek Karnowski

Rektor AWF Kraków Prof. dr hab. Aleksander Tyka

Polski Związek Badmintona

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.