Wioleta Krause dojechała do Zakopanego dla Milenki!

BAGW piątkowe popołudnie, po 16 dniach podróży, do Zakopanego dotarła Wioleta Krause, która przejechała samotnie na rowerze 1442 km aby pomóc chorej Milence. Żukowianka odwiedziła zakopiański Urząd Miasta gdzie spotkała się z Wiceburmistrz Miasta Zakopane Agnieszką Nowak-Gąsienicą, która pogratulowała jej tego niezwykłego i tak szlachetnego czynu oraz wręczyła pamiątkowe upominki od miasta. 

Postanowiła pokonać w tym roku ponad 1400 km na rowerze aby zebrać pieniądze na rehabilitację i nowy wózek dla dziewczynki. W podróż pod nazwą „Rowerowo – aktywnie i zdrowo Milenka promuje gminę Żukowo” wystartowała 29 czerwca z Helu. Akcja odbywała się pod patronatem burmistrza żukowskiej gminy przy wsparciu i współpracy Ośrodka Kultury i Sportu w Żukowie. W ubiegłym roku Pani Wioleta pokonała 1200 kilometrów. W tym roku trasa była o ponad 200 kilometrów dłuższa i prowadziła wzdłuż zachodniej granicy Polski m.in. przez Łebę, Świnoujście, Kostrzyn, Jelenią Górę, Bielsko-Białą z metą w Zakopanem. Po drodze spotykała mieszkańców, strażaków, samorządowców, rowerzystów działaczy i wszystkim mówiła o Milence, zachęcała do pomocy, a przy tym promowała gminę Żukowo z której pochodzi.

– Nie napiszę “to by było na tyle”, bo to się dzieje cały czas – pomaganie, bo warto. Dziękuję wszystkim za każde polubienie, udostępnienie, za każde dobre słowo, gest i energię. To dzięki Wam – pisała chwilę po przyjeździe do Zakopanego, Wioleta Krause.

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.