10. Nutella Mini Tour de Pologne w Zakopanem

Przed nami wielki jubileusz Nutella Mini Tour de Pologne. W tym roku ten niezwykle popularny cykl wyścigów kolarskich dla dzieci obchodzi 10. rocznicę powstania. Z tej okazji na dzieci czekają specjalne niespodzianki ale przede wszystkim szansa na wielkie emocje podczas rywalizacji z rówieśnikami.

Nutella Mini Tour de Pologne to jedyna okazja dla dzieci aby ścigać się na trasach, po których kilka godzin później przejedzie peleton największych gwiazd światowego kolarstwa. Każdy z wyścigów odbywa się dokładnie na tych samych ulicach, na których rywalizują zawodowcy – jak choćby Michał Kwiatkowski, który jest wieloletnim ambasadorem projektu.

– Bycie ambasadorem Nutella Mini Tour de Pologne jest dla mnie olbrzymią satysfakcją, ponieważ wyścig ten jest ewenementem na skalę światową. Na co dzień ścigam się przede wszystkim poza granicami naszego kraju, na wszystkich kontynentach, na całym świecie; to jest dla mnie niespotykane, że dzieci mają możliwość ściągania się i rywalizacji przy tak dużym wyścigu jakim jest Tour de Pologne. Mogą podpatrzeć swoich idoli i bohaterów – podkreśla kolarz, który swoje pierwsze kroki w peletonie stawiał właśnie podczas cyklu Nutella Mini Tour de Pologne.

– Wielu polskich kolarzy oraz wiele kolarek, którzy obecnie osiągają sukcesy na arenie międzynarodowej, zaczynało swoją sportową karierę właśnie od startów w Mini Tour de Pologne. Możemy powiedzieć, że wyścig Nutella Mini Tour de Pologne jest dobrym sportowym startem – dla jednych dzieci jest to wspaniała przygoda, a dla innych jest to początek wielkiej pasji – mówi Czesław Lang, Dyrektor Generalny 74. Tour de Pologne.

Wszystkie najważniejsze informacje dotyczące startu można znaleźć na stronie minitourdepologne.pl. Wyścigi odbywają się w sześciu miastach, w których umiejscowione są mety etapów 74. Tour de Pologne.

(29.07) Kraków
(30.07) Katowice
(31.07) Szczyrk
(01.08) Zabrze
(02.08) Rzeszów
(03.08) Zakopane

Każdy zawodnik startujący w Nutella Mini Tour de Pologne otrzymuje bezpłatny pakiet, składający się z bidonu, profesjonalnej koszulki kolarskiej i czapeczki oraz numeru startowego.

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.